Bij een ernstig verkeersongeval op de kruising van de N244 en de N243 bij De Omval in Alkmaar is zaterdagavond zeker één zwaargewonde gevallen. Twee auto's kwamen daar door nog onbekende oorzaak met elkaar in botsing. Een van de inzittenden raakte bekneld en moest door de hulpdiensten worden bevrijd.
De hulpdiensten rukten met meerdere eenheden uit. Twee ambulances en vier politie-eenheden kwamen naar de kruising van de provincialeweg naar Stompetoren met de provincialeweg naar West-Graftdijk. Ook was de assistentie van de brandweer nodig om de beknelde bestuurder uit het autowrak te bevrijden. Het slachtoffer is met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
De reddingswerkzaamheden werden bemoeilijkt door de harde wind. Hulpverleners hadden daardoor moeite om hun werk uit te voeren.
De politie onderzoekt of een van de bestuurders door rood is gereden. De politie verdenkt een 30-jarige vrouw uit Alkmaar daarvan, maar of zij daadwerkelijk een rood verkeerslicht heeft genegeerd, staat nog niet vast.
Op de kruising hangen camera's die de verkeerssituatie vastleggen. De politie gaat de beelden onderzoeken en ook de werking van de verkeerslichten bekijken. Daarmee moet duidelijk worden hoe de botsing heeft kunnen ontstaan.
De politie heeft het onderzoek zondag voortgezet. Totdat de resultaten bekend zijn, staat niet vast of er daadwerkelijk door rood is gereden.
