Reclame

Achttien optredens verdeeld over twee podia, die honderden muziekliefhebbers vermaakten. Afgelopen weekend organiseerde het Heerhugowaardse jongerencentrum Kompleks weer de regionale muziekwedstrijd Popmania. Aan het eind van de tweedaagse wedstrijd riep de jury Carousel uit tot grote winnaar. De Alkmaarse band pakte daarmee de wisseltrofee en een mooi prijzenpakket.

Popmania is een van de oudste popwedstrijden van Noord-Holland en een uitstekende manier voor jonge en opkomende bands om podiumervaring op te doen en zichzelf in de spotlights te zetten. Popmania begon 28 jaar geleden in De Schakel, de voorganger van Cool, maar wordt nu alweer jaren in Kompleks aan de Beukenlaan georganiseerd.

Popmania is traditiegetrouw de aftrap van het culturele seizoen in Kompleks. Het programma werd vrijdagavond direct stevig ingezet door de maatschappijkritische punkband Zuidas uit Amsterdam. Daarna verplaatste het publiek zich van de zaal naar het café voor het Heerhugowaardse rap/zangduo Zizou & Faarash, waarvan Faarash op zaterdag terugkeerde met de populaire Heerhugowaards/Alkmaarse rockband Unbound. (tekst gaat verder onder de foto)

Twee mensen lachen op een podium bij een open kist, met een bord waarop “Winnaar Mania 2026” staat Carousel opent de houten box met daarin de wisseltrofee van Popmania. Links op de deksel de lijst van winnaars, met als eerste The Shavers in 1998. (foto: AG Heeremans Photography)


En zo trok het publiek twee avonden lang heen en weer tussen de zaal en het café voor een reeks van achttien optredens van grote diversiteit, van punkrock via rap naar bijvoorbeeld Efvy, die haar nummers opbouwde met een loopstation, basgitaar, gitaar, drums en zang.

"Popmania is méér dan alleen een wedstrijd", weidt Simon van Popmania uit. "Het is zien en gezien worden. Veel leden van niet spelende bands of muzikanten die bandleden zoeken komen op het evenement af om te kijken wat de regio te bieden heeft, met welke bands samenwerkingen aangegaan kunnen worden en of hun nieuwe drummer niet in een van de bands te vinden is. Dat, gecombineerd met vele liefhebbers, zorgden ervoor dat Kompleks twee avonden ramvol zat."

Terwijl de vijfkoppige jury in beraad ging, betrad de band die vorig jaar Popmania won het podium - The Wildfires uit Alkmaar. (tekst gaat verder onder de foto)

Vijf mensen op een podium onder gekleurde lampen; vier houden boeketten vast, één proost met een glas Juryleden Chris Dekker, Sander Zuurbier, Anneleen, Suzanne Valckx en Nicole Verouden worden in de bloemetjes gezet (foto: AG Heeremans Photography)


De jury concludeerde dat de wisseltrofee moest gaan naar Carousel, eveneens uit de kaasstad. Ook verdiende de viermansband onder meer een geldbedrag, een fotosessie van AG Heeremans Photography, opnametijd en een plek op een 'verzamel-elpee'.

De tweede prijs ging naar indieband Pyramid uit Amsterdam en de derde naar de stoner/sludge band Black Liver uit Alkmaar. Het duo Zizou & Faarash kreeg de aanmoedigingsprijs.
Pin It
Reclame

Agenda