Van vrijdag 31 juli tot en met maandag 3 augustus is er weer kermis in Akersloot. Op zaterdag de 1ste worden daarbij als vanouds kermisactiviteiten bij georganiseerd: de tractoroptocht en de wedstrijden bakvoetbal en touwtrekken.
Jaarlijks doen zo'n 200 mensen mee aan het bakvoetbaltoernooi en/of het touwtrektoernooi, en komen rond 500 bezoekers kijken. Het populaire evenement op het evenementerrein aan de Kerkelaan stond vorig jaar op de tocht, maar oud-gedienden Rob Dekker en Bob Sander vonden redders bij Scouting Akersloot. Jan Sander, die voorheen de kar trok, blijft wel zijdelings betrokken.
De zaterdag begint traditioneel met een rondrit met oldtimer tractoren. Om 10:00 wordt verzameld op het evenemententerrein aan de Kerkelaan, en de start is om 11:30 uur.
Het bakvoetbaltoernooi wordt om 13:00 uur afgetrapt. Bakvoetbal is 'levend tafelvoetbal' waarbij de spelers aan balken verbonden zitten. Het toernooi staat sinds 2006 op het programma van de kermis van Akersloot. De wedstrijd touwtrekken, die zelfs al ruim veertig jaar bestaat, begint een half uurtje later.
Rond 16:00 uur zijn alle wedstrijden voorbij en verplaatst iedereen zich langzaam aan naar het Wilhelminaplein voor de 'natte kermis'. Zoals voorheen staat er weer een feesttent op het terrein van 't Hoorntje, waar om 17:00 uur de prijsuitreiking plaatsvindt.
Teams kunnen zich nog aanmelden voor het touwtrekken, bakvoetbal en de oldtimer-tractorshow via het emailadres
