Ze hadden best ergens anders kunnen parkeren en daar waar ze nu stonden, dát rechtvaardigde handhaving. Maar bezwaar maken mag altijd. Het college van de gemeente Alkmaar geeft geen krimp na de kritische vragen van Status Quo over foutparkeerboetes die vrijwilligers van die partij kregen. "Het college acht deze werkwijze proportioneel."
Voor Devon Zwierenberg van Status Quo was het een principiële kwestie. De vrijwilligers die rond de kerst pannen soep binnendroegen bij daklozenopvang dnoDoen hadden hun auto's even kort op de stoep gezet. Er was nog ruimte genoeg om eromheen te rijden, argumenteerde hij, en het was toch voor een goed doel allemaal.
Zo onvermurwbaar als de handhavers destijds waren, zo onvermurwbaar is ook het college in reactie op de vragen van Zwierenberg. En nee, het college treedt niet in individuele gevallen, dus die boetes kwijtschelden zit er ook niet in. (tekst gaat door onder de foto)
Raadslid Devon Zwierenberg van Status Quo kwam in het geweer tegen de boetes voor het blokkeren van de doorgang (foto: Status Quo)"Onze handhaving biedt ruimte voor laden en lossen, mits dit op een veilige wijze plaatsvindt en geen hinder of gevaar veroorzaakt", stelt het college. Maar dat was nu dus niet het geval, is de verdediging van de toch forse boetes die werden uitgedeeld - en waarover geen gesprek mogelijk was.
"In dit geval is opgetreden omdat voertuigen op de rijbaan stonden geparkeerd op een smalle toegangsweg, waardoor onveilige situaties ontstonden en de doorgang voor hulpdiensten kon worden belemmerd. Het college acht het van belang dat deze veiligheid te allen tijde wordt gewaarborgd."
Dat het vrijwilligers betrof die soep kwamen brengen verandert daar niet echt wat aan, blijkt wel uit de beantwoording, al wil het college wel zijn waardering uitspreken voor het werk van deze vrijwilligers. Er wordt ook heus rekening gehouden met vrijwilligers: "Specifiek voor maatschappelijke organisaties is de bezoekersvergunning voor maatschappelijke instellingen geïntroduceerd." Die geeft korting op parkeren.
Maar dan moet er dus nog steeds op legale plekken geparkeerd worden. Dat, of het laden en lossen moet snel genoeg gaan, daar houden handhavers volgens het college ook best rekening mee. Het college wil nog wel toezeggen met handhaving in gesprek te gaan, om ervoor te zorgen dat dit ook echt duidelijk wordt gecommuniceerd.
