In een trein die ter hoogte van Limmen reed is zondagavond een zekering geklapt door een storing in de meterkast. Daarbij was een flinke knal te horen, zegt een politiewoordvoerder. Eén vrouw raakte gewond bij het incident. Ze is meegenomen met een brancard en vervolgens behandeld door ambulancepersoneel.
De trein is ontruimd en er zijn twee evacuatietreinen ingezet voor de passagiers van de gestrande trein. Volgens een politiewoordvoerder zaten er 650 mensen in die trein.
"We proberen in kaart te brengen wat er precies is gebeurd", legt een woordvoerder van de veiligheidsregio uit. Er zou geen brand zijn uitgebroken na het incident, maar was er wel 'veel rookontwikkeling'.
Door de hoge uitstap van de gestrande trein bleek het nog een uitdaging om de passagiers uit te laten stappen. Daarom zijn er 'bruggen' ingezet tussen de gestrande trein en de evacuatietrein zodat passagiers gemakkelijk de overstap kunnen maken.